-->

Kuruluş Osman 60. Bölüm 2.Fragmanı

Kuruluş Osman 60. Bölüm 2.Fragmanı Ertuğrul Bey oğlu Osman'ın nikahını kabul ettin mi ?

Ettim. Boyun beylik, beyliğin devlet, alpların ordu olacak inşallah. Kuruluş Osman 59. bölümünde Umur beyin iyi role geçişini,

Osman Bey ve Malhun Hatun evliliğinin resmen olacağını gördük. Bunun yanı sıra çok önemli ipucular da verildi. Örnek olarak Moğol valisi Yargıcı'nın Togay'ın yanına soktuğu casus.

Evet bu analiz videomuzda bunun gibi birçok ipucunu ele alacağım. Öncelikle bu videonun çekiliş videosu olduğunu Hatırlatalım Aranızdan bir kişi Dizide kullanılan gerçek Turgut Alp baltasına Sahip olmaya hak kazanacak. (Yalnızca Türkiye)

Detayları Video sonunda sizlerle paylaşacağım Kuruluş Osman'ın 59. bölümünde verilen ipuculardan bir tanesi Togay'ın yanındaki casus

Hatırlarsanız Vali Yargıcı Togay'ın Osman bey'e saldıracağını hemen öğrenmiş Togay'a engel olmuştu.

Togay'ın bu saldırıyı nasıl öğrendin sorusuna Vali Yargıcı Benim her yerde Gözüm kulağım vardır Gibisinden bir cevap vermişti

Bu da demek oluyor ki Togay'ın yanında bir casus var Muhtemelen bu casus Togay'ın En yakınında olanlardan birisidir Hiç şüphesiz bu kişi Camua'dır Bunu ispatlamak gerekirse elbette ispatlayamam Ama yakaladığım bir kaç ipucunu sizlerle paylaşabilirim.

Yargıcı'nın Benim her yerde Gözüm kulağım var dediği sırada Camua'nın bakışlarına dikkat edin. Ne demek istediğimi anlarsınız.

Togay Umur bey'i teslim ettiğinde Camua ona ''Sen doğru olanı yaptın Togay'' dedi Önceki bölümlerde bunun gibi sahnelerde Neden onları öldürmedik, neden onların gitmesine müsaade ettik diyerek Togay’ı kışkırtan Camua

şimdi ise Togay Umur Bey’i teslim edip Osman Bey’in elini kolunu sallayarak gitmesine sen doğru olanı yaptın diyerek karşılık veriyor. Yani demem o ki Camua sırf altın için

Vali Yargucuya casusluk yapıyor olmalı. İşte tam olarak da İlhanlılar bu şekilde yıkılmaya başlıyor. Altın için birbirini satmaya, öldürmeye başlayan İlhanlılar kendi kendilerini yok ediyorlar.

Dizide de bu konu işlenecek ve muhtemelen üçüncü sezonda zaman atlaması olacağı için İlhanlılar’ı yani Moğolları daha göremeyeceğiz.

Zira tarihte de Osman Gazi Moğollarla değil Bizanslılarla savaştığından bazı tarihçiler tarafından bu senaryoya tepki gelmişti.

Ve ben Moğolların üçüncü sezonda olmayacağını düşünmekteyim. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Yorumlara yazınız.

Kuruluş Osman dizisine 47.bölümde dahil olan Umur Bey yaptığı hatalardan pişmanlık duyarak Osman Bey’e tabi oldu ve kızını da vererek iki oba arasındaki bağı güçlendirdi.

Şimdi diyeceksiniz ki e hani Umur Bey şehit olacakdı. Sen haftalardır şehit olacak diyordun. Evet öyle diyordum ve halen daha da fikrim değişmedi.

Ben sizlere Umur Bey’in yiğitçe şehit olacağını söylüyordum. Artık Osman Bey’in yanında olduğuna göre yiğit bir bey gibi şehit olacaktır.

Umur Bey’in diziden ayrılması oldukça yakındır. Olaya senaryocu mantığıyla bakarsanız Umur Bey’e yazılan senaryonun bitmek üzere olduğunu sizde görebilirsiniz.

Şimdi gelelim Bala Hatun’un çocuğu olacak mı meselesine. Evet net bir şekilde söylemeliyim ki olacak.

Kuruluş Osman 59.bölümünde, Bala Hatun’un babası Şeyh Edebalı’nın huzuruna gelmesi ve o sahnede konuşulanlar Bala Hatun’un bir mucize ile çocuk sahibi olacağını ve bu kişinin de Alaattin bey olacağını gösteriyor.

Neden Alaattin bey diyorum çünkü Şeyh Edebali, Sare validemizin kısır olmasına rağmen çocuk sahibi oluşundan ve bu çocuğun da alim olduğundan bahsetti. Alattin Bey’de tarihte alim biri olarak bilinmektedir. İşte tam olarak burada verilen ipucu da bu olmalıdır.

Bala Hatun bir mucize ile evlat sahibi olacaktır. Sizde bu konu hakkındaki düşünceleriniz yorumlar kısmına yazmayı unutmayınız. Son zamanlarda en çok merak edilenlerden bir tanesi de Kuruluş Osman dizisi ne zaman sezon finali yapacak sorusu.

Yapımcı Mehmet Bozdağ ilk sezonun 27 bölüm süren dizinin ikinci sezonunun 36 bölüm olarak planlandığını söylemişti.

Buna göre Kuruluş Osman dizisi 16 Haziran Çarşamba günü 63.bölümü ile ekranlara ara verecektir. Sezon finaline kadar diziden ayrılan isimler olacaktır.

Fakat merak etmeyin Fakat merak etmeyin bu ayrılıklar aslında üçüncü sezonda yepyeni isimlerin diziye katılacağının göstergesi olacaktır.

Son olarak Göktuğ ve Zoe hikayesine bakalım. Yorumları incelediğimde kimi izleyici Zoe’nin Nikola’ya veya Yason’a çalışan bir hain olduğunu söylerken kimi izleyicide masum olduğunu ve ilerde müslüman olacağını söylüyor.

Şuanda bu konuda net bir şey söylemek doğru olmasa da elbette hain olma ihtimali de bulunuyor. Bunun sebebi ise Zoe’nin tek başına yaşamasıdır.

Bu konuyu önümüzdeki bölümlerde net bir şekilde anlayacağımızı düşünüyorum. Şimdi gelelim çekiliş meselesine.

Çekilişe yaş sınırı koyduğumuzu ve detayların açıklamada yazdığını bildireyim. Çekiliş katılım şartı her zaman olduğu gibi kanala abone olmak

ve yorum yapmak olacaktır. İstediğiniz kadar yorum yapabilirsiniz fakat bu kez her kullanıcı bir kere sayılacak Yani başka bir deyişle ne kadar ölüm yapsanız bile kazanma şansınız herkesle eşit olacak

Çekiliş sonuçlarını bir sonraki detaylı analiz vi


التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016