-->

Kurulus Osman Episode 48 Trailer 2

 

Kurulus Osman Episode 48 Trailer 2 Osman Bey Aya Nikola’nın tuzağından nasıl kurtulacak? Osman Bey’i Göktuğ Bey yani Kumanlar mı, Malhun Hatun mu yoksa Gündüz Bey mi kurtaracak?

Bayhoca gerçekten Flatyos tarafından öldürülüp şehit mi olacak? Dündar Bey’in ihanet ettiğini öğrenen Malhun Hatun ne yapacak?

Malhun Hatun'un babası Umur Bey'in asıl amacı Kayılar ile birlik mi olmak? Yoksa Kayıları kullanıp, kurulacak devletin başına mı geçmek?

Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını, birazdan öğreneceksiniz. Analizi izledikten sonra eğer ki videomu yararlı bulursanız ve bana destek olmak isterseniz 2 saniyenizi ayırıp videoyu beğenebilirsiniz.

Bundan ayrı olarak her hafta yaptığımız çekilişlere katılmak istiyorsanız eğer, video sonunda çekilişler hakkındaki bilgilendirmeyi izleyebilirsiniz.

Şimdi sizlerin yorumlarda yazdığı, merakla beklenen soruların cevaplarına geçelim, İyi seyirler.

Öncelikle en çok merak edilen Osman Bey Aya Nikola’nın kurduğu tuzaktan nasıl kurtulacak sorusu ile analize başlayalım.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Osman Bey, Alpleri, Bayhoca ve birkaç alp hariç neredeyse hiç büyük kayıp vermeden kurtulacaklar.

Peki nasıl mı?

Yeni bölüm hakkında yayınlanan fragmanda analiz yapılacak çok sahne olmadığı için ve bu sahneler çok çelişkili olduğu için, en zorlandığım analiz videom bu oldu.

Yani bu yüzden saatlerce senaryo yazıp, değiştirip, ekleme çıkarma yapa yapa ancak bu bilgileri edindim.

Bu yüzden bu analiz videom, önceki analizlere göre daha detaylı olacak. Videoyu sonuna kadar ilerletmeden izlemenizi tavsiye ederim.

Şimdi gelelim sorumuzun cevabına. Daha doğrusu sorumuzun cevaplarına. Analizlerime göre Osman Bey’in sadece o birlikleri ile oradan kurtulması imkansız.

Fragmanda da zaten gördüğümüz üzere Aya Nikola’nın ve karşı taraftaki Flatyos’un birlikleri okları bitene kadar Osman Bey’i ve alplerini okluyorlar.

Okları bittikten sonra da kapana kıstırıp, saldırıyorlar. Lakin Osman Bey akıllılık yapıp diğer alpleri ile birlikte kalkanları birleştiriyorlar ve gelen Bizans askerlerine saplıyorlar.

Ne Bizans askerleri Osman Bey ve Alplerine büyük bir zarar verebiliyor ne de Osman Bey ve alpleri Bizans askerlerine büyük bir zarar verebiliyor.

Lakin bu iş sonsuza kadar devam etmeyeceği için elbet dışarıdan destek bir güç olaya dahil olacak. Ve Osman Bey’i o durumdan kurtaracak. Osman Bey’in o durumdan kurtulmasının 3 yolu var.

Birincisi 47. bölümün ortalarında Osman Bey savaş planı yaparken her ihtimale karşı yedek bir birlik daha ayarlamış olacak. Ve o birlik o durumdan onları kurtaracak.

İkinci ihtimalse Dündar Bey’in ihanet eden kişi olduğunu öğrenen Malhun Hatun harekete geçecek.

Büyük ihtimalle de Osman Bey’i veya alplerini takip etmesi için görevlendirdiği alplerinden bilgi alıp, cenk meydanına gidecek. Ve Osman Bey’i kurtaracak.

Üçüncü ihtimalse Aya Nikola’nın kalesinde bir akşam tutsak olan Göktuğ Bey, verdiği bilgilerin doğruluğu anlaşıldıktan sonra İmparator’un yanına gidecek olan Aya Nikola’yı veya kalede asker hazırlığı yapan Flatyos’u takip edecek.

Ve Kuman Türkleri ile birlikte Osman Bey’i kurtaracak. Bunlardan ayrı bir diğer ihtimal de Gündüz Bey gelip Osman Bey’i kurtarabilir. Ama bu söylediğim son 2 ihtimalin gerçekleşme olasılığı düşük.

Çünkü Göktuğ Bey’in senaryoda daha uzun süre Aya Nikola ile işbirliği yapacağını düşünüyorum. Ve Gündüz Bey konusunda da, eğer ki Gündüz Bey obadan ayrılırsa o zaman Dündar Bey, Osman Bey’in tuzağa düştüğü haberini alınca bey olmak isteyeceği için, onu Gündüz Bey durduracaktır.

Zaten gelecek bölümde veya en fazla birkaç bölüm içerisinde Dündar Bey’in ihaneti ortaya çıkıp öldürülecektir.

Bayhoca’nın ölüp ölmediği konusunda da, analizlerime göre Bayhoca bu kadar basit bir şekilde, hiçbir şey yapamadan ve özellikle Flatyos tarafından sırtından okla vurularak şehit oldu olarak gösterilmez.

Lakin bu savaş Ermenibeli Savaş’ı olduğu için Bayhoca gelecek bölümde büyük ihtimalle ölecek ama yine de o sahnede ölmeyip başka bir sahnede, savaşarak ölecektir.

Şimdi gelelim Dündar Bey’in ihanet ettiğini öğrenen Malhun Hatun’un ne yapacağına.

Analizlerime göre Malhun Hatun bu bilgiyi daha kullanmayacak.

Yani geçen bölümde Dündar Bey ile konuştuktan sonra oradan ayrılacak.

Lakin Dündar Bey’in zihgiri yani yüzüğünün olmadığını farkedip, ihanet eden kişinin Dündar Bey olduğunu anlayacak.

Ama yine de tam yüzde yüz emin olamayacağı için büyük ihtimalle gelecek bölümde veya birkaç bölüm içerisinde Dündar Bey’i bir şekilde sıkıştırıp, gerçeği itiraf ettirip, herkesin önünde ihanet ettiğini ortaya çıkaracak.

Ve eğer ki Malhun Hatun gelecek bölümde Dündar Bey’den şüphelendikten sonra, Dündar Bey’in tekrardan Osman Bey’e bir kötülük yapabileceğini düşünürse, o zaman biraz önce de söylediğim gibi Osman Bey’e yardıma tekrardan yola çıkacaktır.

Şimdi gelelim Malhun Hatun’un babası Umur Bey’in asıl amacına.

Analizerime göre Umur Bey’in asıl amacı Anadolu'daki diğer beylikler gibi sağlam bir şekilde bir yere yerleşip, obasını güçlendirip, Anadolu’daki en güçlü beyliklerden olan Kayı Beyliği ile ittifak olup, 
التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016