-->

Kurulus Osman Episode 47 Trailer

Kurulus Osman Episode 47 Trailer Boynuma geçirdiği yayı, ben de onun boynuna dolayacağım. Civar tekfurları İnegöl'te toplanacaklarmış. Nikola yeni bir haçlı seferi başlatmak üzere harekete geçecekmiş.

Artık tek bir dil var. Savaşın gücü, ölümüne savaşın gücü! Fragmanda herkesin kaçırdığı o gizli detay ne? Aya Nikola’nın İmparator’un yanına gideceğini öğrenen Osman Bey, İnegöl Kalesini mi fethedecek? Ve tarihte İnegöl Kalesi fethinde olan Turgut Bey diziye dahil olacak mı?

Osman Bey neden fragmanın sonunda Malhun Hatun’a gururla bakarak, tam bir bey kızı dedi? Osman Bey’in Malhun Hatun’a verdiği gizli ve önemli görev ne olacak? Kumanların başına geçen Göktuğ Bey’in, Aya Nikola’ya verdiği belgeler ve kuracağı büyük tuzak ne olacak?

Aynı şekilde Osman Bey’in Aya Nikola’ya ve Aya Nikola’nın da Papa’nın casusu Petrus ile birlikte Osman Bey’e kuracağı büyük tuzak ne olacak?

Malhun Hatun’un 10.000 kişilik beyliği diziye ne zaman dahil olacaklar? Ve onlarla beraber diziye başka beylikler de dahil olacaklar mı?

Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını, birazdan öğreneceksiniz. Analize geçmeden önce bu hafta cumartesi günü akşam 21.30’da Uyanıs Furkan YouTube kanalımda aynı bu kanalda olduğu gibi çekiliş olacaktır.

Çekiliş ayrıntılarını video sonunda anlatacağım. Şimdi merakla beklenen soruların cevaplarına geçelim. İyi seyiler. Öncelikle herkesin fragmanda kaçırdığı lakin çok önemli bir detay ile analize başlayalım.

Yeni bölüm fragmanında bir sahnede Osman Bey, abileri, emmisi, Bamsı Bey ve Abdurrahman Gazi ile birlikte çok önemli bir konu hakkında konuşuyor.

Ve konuşurken elinde tuttuğu oka dikkat edecek olursak, haritada bu ok Bursa ve İnegöl taraflarını gösteriyor. Yani analizlerime göre gelecek bölümde Osman Bey, Aya Nikola’nın İnegöl Kalesinden ayrılıp, İmparator’un yanına gideceği haberini alınca, İnegöl Kalesi savunmasız kalacağı için fetih planı yapıyor.

Tabi bir yandan da Aya Nikola’yı tuzağa düşürmek için de plan yapıyor olabilir. Yani aslında gelecek bölümde birçok cenk sahnesi göreceğiz. Lakin tabiki de bu cenk sahneleri hemen İnegöl Kalesi fethi için olmayacaktır.

Çünkü sonuçta İnegöl Kalesi fethi yaklaşmış olsaydı, tarihte Osman Bey’e bu büyük savaşta yardımcı olacak Turgut Bey de diziye dahil olması gerekirdi. Ya da en azından Turgut Bey karakterini hangi oyuncunun canlandıracağını öğrenmiş olurduk.

Çünkü biliyorsunuz ki bizim bildiğimiz Cengiz Coşkun farklı bir dizide rol alacağı için Turgut Bey karakterini canlandırmayacak. Aslında bu konu hakkında bana birçok yorum geliyor.

Yok ne bileyim Turgut Bey geliyor fragmanda gördüm, ya da Cengiz Coşkun gelecekmiş Furkan abi duydun mu?, diye birçok yorum geliyor.

Ve maalesef ki bunlar tamamen yalan. Evet belki gelecek bölümlerde Turgut Bey karakteri diziye dahil olacak ama bu karakteri oynayan kişi Cengiz Coşkun olmayacaktır. Bu haberleri uyduranlar da sırf izlenme ve para için sizleri kandıran analiz kanalı adı altında sahtekar kanallardır.

Ha belki bu analiz kanalları yaptığı analizde güya Turgut Bey’in diziye dahil olacağını düşünüp, bu yüzden küçük resme veya videolarına Turgut Bey’i koydum diye savunma yapabilirler. Ama bunlar da tamamen saçmalıktır.

Çünkü 1 kere hadi 2 kere neyse de sen aylardır sen Turgut Bey adı altında insanlara boşa umut verip kandırıyorsan ve daha da kötüsü analizlerin doğru çıkmıyorsa, hakaret olarak söylemiyorum ama sözlük anlamında ya zeka seviyesi düşük yani bir aptalsındır,

ya da kasıtlı olarak insanları kandırmayı seven bir sahtekarsındır. Ama yine de benim kanalım ile aynı içeriği yapıp analiz kanalı adı altında geçinenleri benimle aynı kefeye koyup, onların boş fikirlerini bana söyleyip onlarla beni karşılaştırmayın bile.

Bundan ayrı olarak ha olur da Turgut Bey diziye dahil olacak olursa da emin olun zaten Kurulus Osman dizisi setinde çalışan kişilerden, veya oradan haber sızdıran kişilerin sosyal medya hesaplarından bu bilgiyi çoktan görürdük.

Sonuçta Malhun Hatun karakterinin bile diziye gelmeden önce fotoğrafını sızdıranlar, Turgut Bey’in de fotoğrafının sızdırılması onlar için sorun olmayacaktır.

Neyse biz hakkımızla işimizi yapmaya, analize devam edelim.

Şimdi gelelim artık Bey olan Göktuğ Bey’in gizli planına.

Fragmanda Göktuğ Bey’in Aya Nikola’ya verdiği belgelerde, söylediğine göre Osman Bey’in iskan planları varmış.

İskan kelimesini bilmeyenler için de iskan demek, insan topluluklarını yerleştirme, yurtlandırma demektir.

Göktuğ Bey’in de Aya Nikola’ya verdiği bu belgeler, aslında Aya Nikola’yı yanlış yönlendirip askeri anlamda zayıflatmak için olacaktır.

Hatta fragmanda da Cerkutay’ın olsun Savcı Bey’in olsun Bizans askerlerine saldırmalarının nedeni budur.

Ha tabi İmparator’un yanına gidecek Aya Nikola’yı tuzağa düşürmeye çalışırken arkada yem olarak bırakılan askerler ile de savaşıyor olabilirler.

Çünkü fragmanda Papanın casusu Petrus Aya Nikola’ya Osman Bey senin İmparator’un yanına gideceğini biliyor diyor.

Bu yüzden akıllı olan Aya Nikola gittiği yolu değiştirip, farklı yoldan gidecektir.

التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016