-->

Kuruluş Osman 48. Bölüm 2. Fragmanı

Kuruluş Osman 48. Bölüm 2. Fragmanı hepsi ölecek ki kutsal davamız hayat bulsun. Bizlere destek olmak için videoyu beğenip kanala abone olabilirsiniz.

Allahu ekber Hainler temizlenecek kutlu devlet yükselecek. Kayı obasına girmekten bahsedersin Nikola Osman'ın ölüm haberi gelecek

Ve ben bu otağdan Bey olarak çıkacağım. Osman artık kaçacak yerin kalmadı. Senin işini hemen halledeceğim. Başlıyor...

Moğol komutanı Togay diziye ne zaman katılacak? Osman Bey düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacak? Bayhoca şehit düşüyor mu? Dündar Bey ölecek mi?

Çekiliş sonuçları hepsi ve daha fazlası bu videomuzda! İhanetin gölgesi pusatın şavkıyla biçilir. Herkese selamlar dostlarım.

Osman Bey'in kurduğu planın içine Dündar'ın hainlikleri eklenince Osman Bey tuzağa düştü. Ermenibeli Savaşı gerçekten inanılmaz aksiyonlu başladı. Gelecek bölümde aslını aratmayacak kadar aksiyonlu sahneler olacak.

Son bölümde Osman Bey'in okla takip edip yaraladığı kişi kimdir? Sorusuna Sorusuna verilen cevaplar doğrultusunda bir çekiliş başlatmıştık.

Soruyu doğru tahmin edenler arasından yaptığımız çekiliş sonucu bu videomuzda olacak. Ayrıca 100 bin aboneye doğru adım atarken büyük çekilişimizde neler olmasını istersiniz?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bekliyoruz. Videomuzu beğenip kanalımıza abone olduysanız arkanıza yaslanıp videonun keyfini çıkartabilirsiniz.

İyi seyirler... Moğol komutanı Togay diziye ne zaman katılacak? Son bölümde Petrus ile Simon'un görüşmesinde yeni bir isim duyduk.

Petrus Osman'ın büyük bir Kayı Devleti'i kurup Türkleri tek bir çatı altında toplamaması için yeni planlar kurmaya başladı. Burada Petrus'un hem Umur Bey hemde Togay ile işbirliği yapacağını öğrendik.

Geyhatu'nun en sadık komutanlarından biri olan Togay yakında diziye katılacaktır. Petrus Osman Bey'e karşı güçlü işbirlikleri kurabilmek için Geyhatu'dan yardım isteyecek.

Bizans'ın Katolik ve Ortadoks ayrımı yüzünden sürekli çatışma içinde olan Aya Nikola ve Petrus İkisi de Hristiyan olsa da aynı Türk soyundan gelmelerine rağmen Kumanlar ve Kayılar gibi onlar da ayrıma düşüyorlar.

Gelecek bölümlerde diziye Geyhatu'nun komutanı Togay katılacak. Moğolları son zamanlarda dizide hiç göremedik. Geyhatu'nun adı sıkça geçiyor olsa da Moğollar'ın uzun zamandır olmayışı

dizide bir eksiklik oldu. Peki siz Geyhatu'nun adamı Togay'ı kimin oynamasını istersiniz?

Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Osman Bey düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacak?

Evet uzun zamandır beklediğimiz savaş sonunda gerçekleşti. Ermenibeli Savaşı ne zaman olacak ne zaman olacak derken Sonunda senarist abimiz bize bu savaşı gösterdi.

Dizi senaryosunda temel alınan kitaplar ile tarihimiz aynı gitmiyor malesef ki. Çünkü tarihi kaynaklarda 1280 yılında Osman bey Malhun Hatun ile evlenmiştir. 1281 yılında Ertuğrul Gazi vefat etmiştir.

1284-1285 yılları arasında olduğu tahmin edilen Ermenibeli Savaşı gerçekleşmiştir. Gerçekten ne tarafa inanacağımızı senaryo yüzünden şaşırdık doğrusu.

Tarihi kaynaklarda Osman Bey düştüğü pusudan kendi alpleri ile savaşarak başarı kazanmıştır. Tarihi kaynaklarda Osman Bey'in aldığı ilk en büyük başarı olarak geçen bu savaş Dizide tarihten farklı da işlenebilir.

Tahminimizce Umur Bey'in Osman Bey ile karşılaşması Gelecek bölümde Osman Bey'i bu pusudan kurtararak olabilir. Bu tabiiki sadece bir tahmin.

Bilindiği kadarıyla bu savaşta Osman Bey ve alpleri yüz kişi Bizans tarafı ise iki yüz kişi kadardır. Fakat Korona önlemleri kapsamında sahne kalabalık oyuncu kadrosu ile kurulmuş olsa da Tabii ki birebir aynısını yapmak

önlemler kapsamında mümkün olmamıştır. Savaşın ilk anlarında okla vurulan Bayhoca gelecek bölümde şehit olacaktır. Bayhoca Osmanlı'nın ilk şehidi olarak anılır.

Buradan Bayhoca karakterine hayat veren Yağızhan Dikmen'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tarihimizi yazan tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Vatan için yaşayıp şehit oldunuz. Siz toprağa değil kalplere gömüldünüz.

Dündar Bey ölecek mi?

Dündar Bey ilk sezondan beri Osman Bey'in başına bela olmadan duramıyor. Savcı Bey gerçekleri gördü Dündar iti hala değişmedi. Artık Dündar Bey'in sonu geldi.

Tarihi kaynaklarda 1298 yılında Osman Bey tarafından öldürülen Dündar Bey sezon sonuna doğru diziden ayrılacaktır. Son zamanlarda herkesin ağzında olan söz hainler sizin etrafınızda Osman Bey iken Osman Bey Dündar'a çok bile şans verdi.

Ok atarken Dündar Bey Malhun Hatun tarafından anlaşıldı. Gelecek bölümlerde her şey ortaya çıkacak olsa da Osman Bey Dündar Bey'i şimdilik öldürmeyecektir.

Bu ölüm sezon sonuna yakın olacaktır. Şimdi çekiliş videomuza geçebiliriz. Tekrardan herkese selamlar dostlarım. Nasılsınız umarım keyifler yerindedir.

Daha önceki videomuzda sizlere Osman Bey'in ok atarak vurduğu kişiyi sormuştuk. Doğru bilenler arasında çekiliş yapacağımızı söylemiştik.

aranızdan sadece 7 kişi doğru cevap vermiş Aslında çekilişe bir çok kişi katılmış fakat sadece aranızdan 7 kişi doğru cevap vermiş Bu sayı neden bu kadar az arkadaşlar. Ben size söylüyorum neden bu kadar az olduğunu Çünkü Kuruluş Osman 2. fragman analizini ben yapmadım arka.
التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016