-->

Kuruluş Osman 46. Bölüm 3. Fragmanı

Kuruluş Osman 46. Bölüm 3. Fragmanı Targun Hatun ölüyor mu? Malhun Hatun'un gelişine dair detaylar! Kulucahisar'ı ele geçirmeyi başaramayan Nikola'nın yeni hamlesi ne olacak? Çömlekçi İdris'in hain olduğu ortaya çıkıyor mu?

Hepsi ve daha fazlası bu videomuzda. Türk askeri eğer savaşa girerse siz ancak mezara girersiniz. Ölümü içinde öldürmüş bir orduyu Allah'tan gayrısı korkutamaz. Ettiğimiz tüm dualar vatan bekçilerimize yoldaş olsun.

Gara'da şehit düşen 13 şehidimize Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Herkese selamlar dostlarım! Malhun Hatun'un girişi ile dizide tüm dengeler değişecek. Gelecek bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Osman Bey'imiz bir bey kızı olan Malhun Hatun sayesinde kurtulacak. Targun Hatun'un sonu gelecek. Çömlekçi İdris'in üzerine oyunlar kurulacak. Fakat bundan önce 100 bine özel çekiliş yapacağımızı belirtmek istiyorum. 100 binlik bir aile olmaya yaklaşırken çekilişte nasıl hediyeler istersiniz görüşlerinizi bizimle paylaşabiliriz.

Kanalımıza abone olmayı ve videomuzu beğenmeyi çekilişleri kaçırmamak için bildirim zilini unutmayın.

iyi seyirler

Kulucahisar'ı ele geçirmeyi başaramayan Nikola'nın yeni hamlesi ne olacak? Son bölümde Dündar Bey ile anlaşma yapan Nikola'nın amacı Kayı Beyliğine Dündar'ı getirip Kulucahisar'ı Kayılardan geri almaktı.

Nikola oyununu oynadı lakin Osman Bey yine keskin zekasıyla Nikola'nın tüm oyunlarını bozdu. Nikola bundan sonraki süreçte Osman Bey'e karşı güçlü ittifaklar kurmak isteyecektir. Dizimize yakın zamanda yeniden Moğollar giriş yapacak.

Bölgeye gelecek olan güçlü Moğol komutanları ile Nikola iş birliği yapmak isteyecektir. Bunun dışında yine bölge tekfurları ile yeni planlar kuracaktır. Osman Bey Kayı obasını giderek güçlendirmek isterken Moğollar ve Bizanslılar engel olmak isteyecektir. Heyecan dolu anlar bizleri bekliyor.

Targun Hatun ölüyor mu?

Targun Hatun Aya Nikola ile anlaşıp peşinde olduğu emanetleri ele geçirmeyi başardı. Kayı Beyliği'nin belgelerine el koyarak Bala, Hazal, Lena hatunlarla birlikte Dündar Bey'i de esir alarak obadan kaçmayı başarıyor

Türk kağanlarından gelen emanetlerin Targun'un eline geçmesi obada büyük şok yaratacaktır. Dizide bir gördüğümüz bir göremediğimiz Selcan Hatun bu olaya en çok öfkelenenlerden biri olacaktır.

Osman Bey emanetleri geri almak için ve Bala Hatun başta olmak üzere tüm esirleri kurtarmak için zekice bir plan kuracaktır.

Fragmanda ilginç bir detay karşımıza çıkıyor. Diziye zaten kısa süreli olarak girmiş olan Targun Hatun esirler ile birlikte kaçtığı esnada Göktuğ'un gülümsediğini ve Kuman ordusunun önünde alevin olduğunu görüyoruz.

Tahminimizce gelecek bölümde Targun Hatun ölecektir. Kumanlar Targun'un ölümü üzerine ateş yakıp ayin düzenlemiş olabilirler. Çünkü Göktuğ'un arkasındaki askerlerin bağırarak bir şeyler söyledikleri anlaşılıyor.

Bu da ayinin parçası olan bir ritüel olabilir. Bizce Targun Hatun'un esirler ile birlikte obadan kaçtığı esnada Osman Bey'in alpleri onları kurtarmak için önlerini kesmiş olabilir.

Göktuğ'un bu esnada Osman Bey'in yanına geçip Targun'u öldürüp esirleri kurtarmaya yardım edeceğini düşünüyorum.

Bu tabii ki bir tahmin. Fakat yüksek ihtimal gelecek bölümde Targun Hatun ölecektir.

Targun Hatun'un ölmesi ile Kuman Türkü olan paralı askerlerin başında kimse kalmayacaktır Alpbaşı olan Göktuğ alp paralı asker olan Kuman Türkleri'ni de kendi ordularına katabilir. Göktuğ Alp'in Kumanların başına geçmesi Targun Hatun öldükten sonra mümkündür.

Çünkü Kumanların paralı askerlik yapmaları için aynı zamanda bir ordu hakimiyetinde olmaları gerekiyor. Burada Kumanların büyük bir kısmının Türk askerleriyle beraber hareket edeceğini düşünüyorum. Bu da Osman Bey'in Nikola'ya karşı güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Malhun Hatun'un gelişine dair detaylar!

Nikola'nın tuzağına düşen ve Bamsı Bey'le birlikte ölüm kalım savaşı veren Osman Bey Malhun Hatun'un sürpriz desteği ile Bizans saldırısını gelecek bölümde savuşturacaktır.

Ayrıca gelecek bölümde Flatyos ve askerlerinin Tuzağına düşen Savcı Bey ve oğlu Bayhoca ise son gücüyle direnip Dumrul Alp dışında şehit vereceklerini düşünmüyorum. Burada Savcı Bey'in kaçarak kurtulacağını düşünüyorum.

Malhun Hatun ve alplerinin Osman'a olan desteği ise Nikola'nın planlarını değiştirmesine neden olacaktır. Osman Bey son bölümde bir bey soyunun bir bey kızı ile devam etmesi gerektiğini söylemişti.

Malhun Hatun'un Osman Bey'in yanına ormanda yalnız değilsin Osman Bey diyerek gelmesi Malhun ile Osman arasında önceden bir tanışıklık olduğunun göstergesidir.

Tahminimizce Osman Bey bey kızı istiyorum dediğinde aklında Malhun Hatun vardı. Ya da Malhun Hatun'un Aksakallılar ile bağlantısı olabilir. Çünkü Malhun Hatun Bamsı Bey ile yalnız başlarına Bizanslılar ile savaşırken Malhun Hatun'un haberi olup Osman Bey'i buluyorsa Aksakallılardan haber gelmiş olması da yüksek ihtimaldir.

Malhun Hatun tarihte Osman Bey'e yedi çocuk vermiş bir hatundur. Osman Bey'in dizinin son bölümünde de dediği gibi Osmanlı soyunun devamı da Malhun Hatun gibi bir bey kızından sağlanmıştır. Osman Bey.


التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016