-->

Kuruluş Osman 45. Bölüm 2. Fragmanı

Kuruluş Osman 45. Bölüm 2. Fragmanı Türklerin geleceği Osman'ın otağının içinde Türkleri durdurmak için Türklerin geleceğini ellerinden almak için Bu büyük savaşın Vakti geldi! Bilinsin ki O Davası üzerine şehit düşmüştür.

Kuruluş Osman 45. Bölüm 2. Fragmanı

Kuruluş Osman 45. Bölüm 2. Fragmanı Bilinsin ki bu dava Kıyamete dek yaşayacak. Ve yaşatılacaktır. Hak teala'nın yanına giderken elim boş gitmeyeceğim!

Lena'nın hamile olduğu bebeğine dair önemli gelişmeler! Aksu Hatun Osman Bey'in eşi olabilecek mi? Bala Hatun ile Osman Bey neden cenk ediyor? Göktuğ Alp'in planı nedir?

Göktup Alp ile Targun Hatun'un işbirliği gerçek mi? Osman Bey Türk boylarını bir araya getirebilecek mi? Dündar Bey'in kuracağı hain plan... Bamsı Bey'i bıçaklayan kim?

Papa'nın adamı Efendi Petrus'un Kayı Beyliği'ne karşı kurduğu oyun. Hepsi ve daha fazlası bu videomuzda. Çakallar pusu kurunca kurdun kanı dökülür.

Lakin kurtlar pusu kurduğu vakit tüm çakallar ölür. Herkese selamlar dostlarım. Osman Bey tüm cihana boyun eğdirmeye devam ediyor. Kayı beyleri ile Bizanslılar arasında Muhteşem savaş sahnesi izledik.

Bu sahneleri görmek bizleri oldukça heyecanlandırdı. Sizlere bir önceki videomuzda Nikola'ya giden sandığın içerisinde Alexander'ın kellesinin olacağını söylemiştik.

Yeni bölümde neler olacak?

Videoya geçmeden önce kanala abone olup videoyu beğenmeyi unutmayın iyi seyirler. Bamsı Bey'i bıçaklayan kim?

Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Savcı Bey'in eşi Lena Hatun hamile.

Dizinin otuzuncu bölümünde hamile olduğunu öğrendiğimiz Lena Hatun'un gebeliği uzun zamandır unutulmuştu. Gelecek bölüm 45. bölüm olacak ve karnında gebeliğe dair hiçbir belirti yok.

Lena'nın son bölümde hamile olduğunu tekrar izleyiciye hatırlattılar. Lena'nın kendini zehirlemeye kalkmasından sonra Flatyus'un yanında karnını tutan Lena'nın çocuğuna dair belirtiler verildi.

Flatyus'un Lena'yı iterek düşürmesi normal şartlarda bebeğe zarar verebilirdi. Fakat tarihi kaynaklarda görüyoruz ki bu çocuk doğacak ve abisi Bayhoca gibi erken yaşta da şehit düşmeyecek.

Lena Hatun'un adı kitaplarda Kutlu Melek olarak da geçmekte. Bilindiği kadarıyla Lena Hatun ile Savcı Bey'in iki çocukları vardır.

Bunlardan birisi Bayhoca, birisi de yeni doğacak olan Süleyman Bey'dir. Savcı Bey'in soyunu da Süleyman Bey devam ettirmiştir. Yani tahminimizce sezon bitmeden Lena Hatun bebeğini dünyaya getirecektir.

Aksu Hatun Osman Bey'in eşi olabilecek mi?

Aksu Hatun'un diziye Hazal Hatun'un oyunu ile girdiğini biliyoruz. Bala Hatun'un güvenini kazanmaya başlayan Aksu Hatun Kayı obasının içine iyice karışmaya devam ediyor.

Osman Bey'in tarihte iki eşi olmuştur. Malhun Hatun ve Bala Hatun'dan başka eşi olduğu bilinmiyor. Aksu Hatun ile ilgili yaptığımız araştırmalar doğrultusunda hiçbir bilgiye rastlamadık.

Tahminimizce Aksu Hatun diziye kısa süreliğine girmiştir. Aksu Hatun'un Osman Bey'in hatunu olacağını düşünmüyoruz. Bala Hatun ile Osman Bey neden cenk ediyor?

Bala Hatun Osman Bey ile fragmanda pusat tutması da tahminimizce Aksu Hatun yüzünden olabilir. Daha önce de Osman Bey ile bu konuda karşı karşıya gelen Bala Hatun Osman Bey'e bir hatun almak istiyordu. Fragmanın son sahnesinde bu pusat taliminin gerçek olmadığını görüyoruz.

Çünkü Osman Bey Bala Hatunun yanağına elini götürüyor ve sevgisini gösteriyor. Tahminimizce bir hatun alma olayı yüzünden aralarında büyük bir çekişme geçmiş olabilir.

Göktuğ Alp'in planı nedir? Göktup Alp ile Targun Hatun'un işbirliği gerçek mi?

Göktuğ Alp ile Targun Hatun birlikte obadan sürüldüler. Burada iki ayrıntıya yer vermek istiyorum. Geçmişe dönük bu ikilinin obadan sürüldükleri sahneyi gösterdiler.

Bu sahnede Targun Hatun'un babası İnal Bey yoktu. Oysaki obadan Targun Hatun babası ile birlikte sürülmüştü. Targun Hatun Kumanların başına babası ile değil tek geçtiğini söylendi.

İnal Bey'in başına ne geldiği gösterilmemiştir. İkinci ayrıntıya gelirsek Targun Hatun ile Göktuğ Alp'in ormanda karşılaşmaları bir tesadüften ibaret olamaz.

Göktuğ Alp Osman Bey'in planları için bir süre Targun Hatun ile birlikte hareket edecektir. Göktuğ Alp Targun Hatun'un Kayı obasına yapacağı planları kuracağı oyunları önceden Osman Bey'e haber edecektir.

bu iş birliği gerçek değildir. Gelecek bölümde Targun Hatun'un Flatyus ve Aya Nikola ile işbirliği yapmak için Bizans Kalesi'ne gitmesini Osman Bey Göktuğ sayesinde erkenden öğrenecektir.

Böylece Kumanlarla Bizanslıların oyunları oyun içinde oyun ile yine bozulacaktır. Osman Bey Türk boylarını bir araya getirebilecek mi?

Dizide sürekli tek devlet inancını oluşturmaya çalışıyorlar. Tüm Türk boylarını tek bir bayrak altında toplamayı amaçlayan Osman Bey

Osmanlı'nın etrafında kendi törelerine baş kaldırmayacak Toğrağı için şehadet şerbetini içmeyi amaçlayacak bir devlet kurmak istiyor. Osman Bey'in bu düşüncesinin gerçekleşeceğinden emin olan Yavlak Arslan bile desteğini Osman'dan esirgemedi

Osman Bey Oğuz töresini kendi bayrağı altında birleştirmek ve devlet olmak için önemli adımlar atıyor. Ne kadar Nikola Dündar Bey'e Kayı Beyi olmak için bir adım daha yaklaştın dese deAslında Dündar. 
التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016