-->

Kurulus Osman Episode 42 Trailer

 

Kurulus Osman Episode 42 Trailer Nasıl olsa bulacağım seni Osman! Anadoludaki bütün Türkmen obalarının beylerini Söğüt’e çağıran, lakin hepsinin öldüğü haberini alan Osman Bey ne yapacak?

Ve tüm bu beyler katledilirken, nasıl oldu da Yavlak Arslan’a hiçbir şey olmadı? Yoksa Yavlak Arslan Aya Nikola ile işbirliği yapıp, tekrardan mı saf değiştirdi?

Osman Bey’in söylediği, gerekirse Kayılar’la işbirliği yapması için obasına dâhi gideceği Germiyanoğulları Beyliği hakkında planları neler?

Ve Ertuğrul Gazi’nin vasiyetinde yazdığı, Osman Bey’in Bala Hatun dışında başka bir hatun ile daha evlenmesini emrettiği bu hatun yani Malhun Hatun, yoksa Germiyanoğulları Beyliğinden mi olacak?

Targun Hatun ve babası İnal Bey, Osman Bey’den intikam almaya çalışacaklar mı?

Aynı şekilde Göktuğ, Osman Bey ile tartışması sonucu her ne kadar bu tartışma gizli bir plan olsa da, Osman Bey’in hangi düşmanı ile işbirliği yapacak?

Savcı Bey oğlu Bayhoca’nın şehit olduğu Ermenibeli Savaşı gelecek birkaç bölüm içerisinde mi olacak?

Bamsı Bey diziden ayrılacak mı? Ve Bamsı Bey’in kendisi gibi yetiştireceği, Osman Bey’in Bamsı’sı olacak Cerkutay, dizide uzun süre mi devam edecek? Yoksa Müslüman olduktan sonra, bir cenkte şehit mi olacak?

Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını birazdan öğrenebileceksiniz.

Analizi izledikten sonra eğer ki videomu yararlı bulursanız ve bana destek olmak isterseniz 2 saniyenizi ayırıp videoyu beğenebilirsiniz.

Şimdi sizlerin yorumlarda yazdığı, merakla beklenen soruların cevaplarına geçelim. İyi seyirler.

Öncelikle analizime Osman Bey’in bir önceki bölümde söylediği güçlü bir beylik olan Germiyanoğulları Beyliği ile başlayacağım.

Tarihte Germiyanoğulları Beyliği sınırları Kütahya civarlarında olan hatta Kayılar ile neredeyse sınır olan bir beyliktir.

Aynı Kayılar gibi Bizanslılarla ve Rumlar ile uzun zamandır cenk eden, hatta beylik gücü ve askeri güç bakımında Kayılardan daha güçlü bir beyliktir.

Ertuğrul Bey ilk Anadoluya geldiğinde ve Söğüt civarına yerleştiğinde, Germiyanoğulları Beyi Yakup Bey, Ertuğrul Bey’in de aynı kendisi gibi Bizanslılar ve Rumlar ile savaştığını görünce, artık Rumlar’la savaşmayı Kayılara bırakmıştır.

Lakin her ne kadar amaçları aynı da olsa, Ertuğrul Bey zamanından beri aralarında hep çekişme olmuştur.

Önce Ertuğrul Bey’in Anadoluya gelip kısa süre içerisinde Selçuklu Devleti’nin uç Beyi olması,

ve sonrasında Ertuğrul Bey öldükten sonra, Osman Bey’in Kayı Obası Beyi olduktan ve onun da aynı babası gibi uç beyliğini alması, Germiyanoğulları Beyliğini rahatsız etmiştir.

Germiyanoğulları Bey’i öldüğü zaman ve oğlu Mehmet, Bey olduğunda da Kayılar ile araları hiç iyi olmamıştır.

Hatta Osman Bey’in Kayı Obası beyliği büyümüş, Osmanlı Devletinin doğuşu sürecinde Osman Bey fetihler yaparken, Söğüt’ten ayrıldığı zamanlarda bile, oğlu Orhan Bey’i Germiyanoğulları Beyliği saldırmasın diye tedbir amaçlı geride bırakmıştır.

Yani bu da demektir ki, Kayı Beyliği ile Germiyanoğulları Beyliği arasında ne tam bir güven vardır, ne de tam bir düşmanlık.

Şu an dizimizin gelecek bölümlerinde ise, Kayılar ve Osman Bey yükselirken, o zamanlarda Çobanoğulları Beyliğinden bile daha güçlü olan Germiyanoğulları Beyliği ile sorunlar yaşanabilir.

Lakin tarihte Malhun Hatun’un Germiyanoğulları Beyliği ile bir alakası olmasa da, Ertuğrul Gazi’nin vasiyetini Osman Bey’in öğrenmesi ile birlikte, belki de Osman Bey Germiyanoğulları Beyliğini ziyaret ettiği zaman, Malhun Hatun veya babası Ömer Abdulaziz Bey ile tanışabilir.

Sizce diziye Malhun Hatun katılmalı mı? Yoksa Osman Bey’in soyunu Bala Hatun’dan mı devam etmeli?

Şimdi bir diğer sorumuza geçelim. Osman Bey’in Söğüt’e çağırdığı, cümle Türkmen Obaları Beylerinin katledildiğini gördük.

Lakin neden Yavlak Arslan’a hiçbir şey olmadı?

Analizlerime göre Yavlak Arslan’a hiçbir şey olmamasının nedeni, güçlü bir beylik olduğu ona birşey yapmadıkları için veya Yavlak Arslan’ın tekrardan Aya Nikola ile iş birliği yaptığı için değil.

Asıl Yavlak Arslan’ın Söğüt’e Osman Bey’in daveti üzerine değil de, Osman Bey’in Bey kutlaması için gelmesi olacak.

Hatta Yavlak Arslan Söğüt’e geldiğinde Osman Bey’i gördüğünde ilk sözü Bey olduğunu duydum hemen geldim oluyor.

Yani demek ki Yavlak Arslan’a bu davet gitmeden, daha öncesinde yola çıkmış ve bu yüzden tuzaklara yakalanmamış.

Osman Bey’in diğer Türkmen Obaları Beylerini öldürenlerden alacağı intikam da, bir şekilde bu tuzağı kuranların Aya Nikola veya Papa’nın adamları olduğu haberini alacak.

Hatta belki de dizimizin vereceği 1 haftalık arada, yani bu 2 haftalık süreçte Savcı Bey’in oğlu Bayhoca’nın tarihte öldüğü Ermenibeli Savaşı’nın çekimleri yapılabilir.

Tarihte Ermenibeyli Savaşı, Osman Bey’in İnegöl Tekfuru Aya Nikola ile barış anlaşması yaptıktan sonra, Aya Nikola’nın ihaneti ile başlamıştır.

O zamanda Osman Bey birlikleri ile bir yerden biryere giderken, Aya Nikola askerleri ile birlikte Osman Bey ve birliklerine saldırmış, bu savaşı her ne kadar Osman Bey kazansa da, bu birliğin içerisinde olan Savcı Bey oğlu Bayhoca şehit düşmüştür.التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016