-->

Kuruluş Osman 42. Bölüm Fragmanı

 

Kuruluş Osman 42. Bölüm Fragmanı Ya onların kalbine saplanacak ya da bizim. Madem yerini söylemezsin bari kim yaptı onu de. Ağabeyine ve amcana vazifeler veresin.

Onların gönlünü hoş edesin der. Gündüz Bey bu iş töre işidir. Yoldaş, kardeş işi değildir. Başlıyor... Bizlere destek olmak için videoyu beğenebilirsiniz.

Türk beylerini öldürenlerin Papa'nın adamları olduğu ortaya çıkıyor mu? Osman Bey ağabeylerine hangi görevleri verecek? İnegöl Fethi ne zaman gerçekleşecek? Kayı obası ile Germiyanoğulları arasında neler yaşanacak?

Hepsi ve daha fazlası bu videomuzda. Herkese selamlar dostlarım. Diziye malesef bir hafta ara verildi. Yeni bölüm fragmanı ise bu hafta yayınlanacak.

Yeni bölüme dair tüm detaylar bu videomuzda Videoya geçmeden önce kanala abone olup bildirim zilini açmayı unutmayın.

İyi seyirler. Türk beylerini öldürenlerin Papa'nın adamları olduğu ortaya çıkıyor mu?

Diziye hızlı bir giriş yapan Papa'nın adamları Osman Bey'in başına bela olmaya devam edecek. Çömlekçi İdris'in kendilerine getirdikleri haberler ile Kayı obasından bilgi toplamaya devam edecekler.

Osman Bey kimseye kolay kolay güvenmeyen bir bey. Ne kadar olan olaylarda hep Targun'a güvenmemiş olsa da Flatyus'un kaçması konusunda da olayın peşini bırakmayacaktır.

Flatyus'un kaçması konusunda da Targun'dan şüphelendiğini Bu yüzden de Göktuğ'u bir oyun ile Targun'un peşine takacağını düşünüyorum.

Osman Bey obaya dışarıdan gelenlere güvenmiyor. Çünkü kendi içlerinde bile o kadar hain var ki dışarıdan gelenlere güvenmemesi oldukça normal.

Osman Bey Bizans ve Moğollara karşı örgütlenmek için Kayı Beyi seçildikten sonra Türk beyleri ile görüşmek istedi.

İnegöl Kalesi'ni fethedebilmek için Türk beyleri ile toy düzenleyip Görüşmek isteyen Osman büyük bir sorun ile karşılaştı.

Türk Beyleri Kayı Beyliği'ne gelirken obasının dışında Flatyus ve adamları tarafından öldürüldüler. Flatyus'un da ayrıca daha önceki videomuzda bahsettiğimiz gibi Bizans Kalesi'nde Aya Nikola'ya çalışan ama aslında Papa'nın ajanı olduğunu düşünüyorum.

Osman Bey Süleyman Efendi ve adamına ticaret yapmaları için pazarda yer verdi. Ama bunun altında da Osman Bey'in gizli planları olabilir. Çünkü Osman asla kimseye kolay kolay güvenmez.

Bu yüzden Osman Bey Süleyman Efendi ve adamıyla yakın olacak ve ne yapmaya çalıştıklarını anlayacaktır.

Bir süre daha Türk Beylerini öldürenlerin Papa'nın adamları olduğu ortaya çıkmayacak. Fakat sonrasında Süleyman Efendi ve adamının gizli oyunu ortaya çıkacaktır.

Osman Bey ağabeylerine hangi görevleri verecek?

Osman Bey babasının vasiyetini son bölümde okudu. Vasiyetnamede üç konuya yer verilmişti. Osman'ın Kayı beyi olması, başka bir hatunla daha evlenmesi, ve abilerine görevler vermesiydi.

Osman Bey Kayı'nın beyi oldu. Bala'dan çocuğu olmadığı için babası başka bir hatunla evlenmesini söyledi. Bu da gelecek bölümlerde olacaktır.

Fakat bunun dışında Osman Bey şu ana kadar ağabeylerine görevler vermedi. Aksine babasının ölmeden önce verdiği görevleri ağabeylerinden aldı.

Kulucahisar Kayılardan alındığında yaralanan Gündüz Kulucahisar yeniden alındığı halde kaleye gitmedi.

Ayrıca abisi Savcı'nın da alpbaşılık görevini elinden aldı. Şu anda Kulucahisar Kalesi çok ilginç ama boş gibi duruyor. Çünkü son kale fethinde Bamsı Bey kalede güvenlik için kalmıştı.

Ama sonrasında gördük ki Kulucahisar Kalesi'nde Ne Bamsı ne Gündüz ne Savcı ne de Osman'ın yakın alplerinden birisi var.

Çünkü bu isimlerin hepsi şu anda Kayı obasında. Bu durumda çok büyük ilginçlik var. Bu olay aklımıza şu soruyu getiriyor.

O zaman şu anda kalede kim var?

Şu anda tahminimizce kaleyi boş bırakmadılar ama kale dolu da değil. Tarihte Kulucahisar Kalesi Kayılar tarafından iki kez fethediliyor.

Tarihe göre bakınca biz bir daha kaleyi kaybetmeyeceğiz. Fakat kalenin şu anda başında birinin olmaması da oldukça ilginç.

Kale bu kadar boşken neden Aya Nikola kaleyi yeniden alamasın ki?

Kaleye tahminimizce Gündüz Bey yeniden yönetim için gönderilecektir. Abisi Gündüz'e yeniden kale yönetimini verecek olan Osman Savcı'ya da görevler verecektir.

Fakat bu görevler şu an için büyük görevler olmayacaktır. Savcı'nın yönetime göz dikmemesi için şimdilik Savcı'ya küçük görevler verecektir.

Savcı Osman'a karşı olan kinini yakın zamanda geçirecektir. Çünkü oğlu Bayhoca Osman'ı oldukça seviyor.

Savcı da yakında Osman'ın gerçek bir yönetici olduğunu anlayacak Böylece kardeşinin arkasından iş çevirmeyi bırakacaktır.

İnegöl Fethi ne zaman gerçekleşecek?

Son bölümlerde Osman Bey İnegöl Kalesi'ni fethedeceğini söyledi. Lakin inegöl kalesini almak çokta kolay olmayacaktır.

Devlet olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Osman Bey İnegöl Kalesi'ni almak istiyor. Çünkü stratejik açıdan İnegöl Kalesi çok önemli bir bölge.

Bizans'ın bel kemiğini kırmak istiyor. Osman Bey İnegöl fethi için hazırlıkları başlattı. Farklı Türk Beylerini kendi etrafına toplayacak ve Osman Bey güçlenmek isteyecektir.

Şimdilik İnegöl Kalesi'ni almak mümkün değil. Osman Bey'in askeri açıdan güçlenmesi gerekiyor. Önümüzdeki bölümlerde Osman Bey giderek güçlenecek.

التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016