-->

Kurulus Osman Episode 31 Trailer

 Ertuğrul Gazi tarafından, Geyhatu’yu durdurmak için görev verilen Savcı Bey, Geyhatu’yu durdurmak için gittiği yolda, neden Aya Nikola’nın tekfurluğunu yaptığı Bizans kalesine girdi?

Yoksa diziye, efsane bir giriş yapan Savcı Bey, Ertuğrul Gazi’nin değişiyle, Osman Bey’e göre daha tedbirli ve daha uyanık olduğunu bu bölümde gösterecek mi?

Analizlerime göre Savcı Bey, Geyhatu’nun Han olma planını öğrenecek veya tahmin edecek ki, Geyhatu’ya altın lazım olduğunu, onun huzuruna giderken eli boş gitmemesi gerektiğini planlayıp, Geyhatu’nun huzuruna çıkmadan önce, bu kadar altını bulabileceği tek yer olan, Bizans kalesine gizlice girecek ve oradaki ganimeti alacak.

Hem bir taşla iki kuş vurmuş olacak, hem de Geyhatu’ya, Türkmenlerin emekleri ile kazandıkları paralarının gitmesindense, keferenin hile ve hurda ile sahip olduğu paralar gidecek. Ve Geyhatu’nun Anadoluya ve Kayı Obasına düzenleyeceği saldırıları az da olsa bir süre erteletecek ki, bu süre içerisinde Mönke’yi bulup Geyhatu’ya teslim edebilecekler.
التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016