-->

Kuruluş Osman 29. Bölüm Fragmanı - Ertuğrul Gazi Ölüyormu ?

Kuruluş Osman 29. Bölüm Fragmanı - Ertuğrul Gazi Ölüyormu ? Kuruluş Osman Dizimizin Yeni Sezonu 100 gün sonra muhteşem bir savaş sahnesi ve hikayesiyle geri döndü . Geçen sezon ilk bölümde yeni gelenlerin yüzlerinin yanı sıra özlem duyduğumuz isimlerin de dizimize dahil edildiğini gördük .

Dizimize geçen sezon renk katan Cerkutay'ın ardından diziden ayrıldığı düşünülen Helen ve Gündüz Bey'in de

dizimize dahil olacağını söyleyebilirim. Nihayet tanıştığımızı söylediğimiz Ertuğrul Gazi, 29. bölümde dizimize veda ediyor .


Osman Bey'i tuzağa kim çekti? Osman Bey'i tuzaktan kim kurtaracak? Cerkutay ve adamları kimin için çalışacak? Malhun civciv dizimize dahil mi? Yavlak Arslan'ın orijinal planı nedir?


Yeni sezonda haftalardır Osman Bey'in Aya Nikola ve Çobanoğulları Beyi, en büyük düşmanlarından Yavlak Arslan olacağını söylüyorum .

Kayı Obasına büyük bir dönüş yapan Ertuğrul Gazi, Oba'ya geldiğinde oğlu Osman'ı görmedi!

Sanırım dündar Bey ve Gündüz Bey, Osman Bey'i arayacak.

Babasıyla yeniden bir araya gelmek isteyen Osman Bey, Yavlak Hasan'ın Osman Bey'i öldürmek için görevlendirdiği Cerkutay'ın Eşkıya kılığında adamlarıyla buluşacak .


Peki Yavlak Hasan'ın gerçek bölgedeki amacı nedir?

Kastamonu bölgesinde güçlü bir beylik olan Çobanoğlulları'nın hükümdarı Yavlak Hasan, savaş ve batıda Selçuklu'nun en uzak bölgesinde

bulunan Kayı'nın Osman komutasında kazandığı Kulucahisar kalesi ile gün geçtikçe güçlendi . Bey Akıl, düşmanları rahatsız ediyor ve Çobanoğulları Beylin'i rahatsız ediyor.

Selçuklu devletinin yönetimini kaybettiği dönemde bölgedeki beylikleri kendi çatısı altında toplamak ve daha güçlü bir beylik kurmak isteyen Çobanoğulları Beyliği, bu amacın sekteye uğrayacağını ve Osman'ın bunu durdurmak isteyeceğini öngörüyor .


Yavlak Aslan, kendi ismini saklayarak ve Cerkutaylıları kullanarak Osman Bey'i durdurmaya çalışacaktır.

Peki Osman Bey nasıl kurtulacak?

Osman Bey, kardeşi Gündüz Beyin'i kendisi için kurulan tuzaktan kurtaracaktır.

Ama Kayı Obası'na sandıkla gelen Aya Nikolai, tahminimce Ertuğrul, Gaziye Kulucahisar ve Karacahisar Kalesi için

bir sandık altın verecek. Bu teklif Ertuğrul Gazini Sözü ise her zamanki gibi doğru alınan parayla kılıç satılmayacaktır Aya Nikola Ertuğrul, gaziden talebini alamayınca flatyus ile öldürmeye teşebbüs edecek.

Ağır yaralanan Ertuğrul , oğlu Savcı Bey Artuk'tan öğrendiği ilaç ve bilgiler sayesinde gaziyi kurtaracak .

Arkadaşlara ilk bölümde fark ederseniz Malhun civcivinin geleceğine dair sinyaller verildi Dizimiz muhtemelen 5-10 yıl ileri bir tarih aralığında başlamıştır.Bu tarih

boyunca Bala Hatun'un çocuğu olmadığını bildiğimiz gibi gördük. Malhun civciv dizimize dahil olacağı için

Osman'a ev vermemeniz ve çadırında başka birini görmemeniz gerektiğinden Hazal Hatun'un uzun zaman olması pek olası değil .

Demek ki Osman Bey Malhun'un Bala kızı ile evlenmesine izin verecek ama Osman Bey'in Malhun civciviyle evlenmesi Siyaset olacaktır.

İlk bölümde yer almayan arkadaşlar Selcan Hatun Bamsı Bey ve Aygül Hatun, Moğol ve Bizans'tan sonra savaşılacak 3. cephe kim olacak? Tahta karşı mücadelede savcının yeri ne olacak?

Osman Bey'in yanında hangi beyliklerin yer alacağını anlatacağım cumartesi videomu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim .

Yeni sezonda kurucu osman serimiz hakkında en doğru bilgileri ve hiçbir yerde duymadığınız detayları sizlere vermek için gece gündüz ekibimizle birlikte çalışacağız . Yeni sezonda analiz videolarımızdan ilk

siz haberdar olmak için Kanalımıza abone olmanızı ve Bildirimler'i açmanızı rica ediyorum .التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016