-->

Kuruluş Osman 2.Sezon 2.Tanıtım

 

Kuruluş Osman dizisiyle ilgili hiçbir yerde olmayan en doğru bilgilerle tekrar karşınızdayız. Kuruluş Osman, Türk dizi tarihine damgasını vurmaya hazırlanıyor.


Türk obaları ve Bizanslılar arasında yaşanacak olan büyük savaşı kim kazanacak? Aksakallılar'ın lideri Cüneyt Arkın, Osman bey'e hangi büyük görevi verecek? Göktuğ ve Aygül evleniyor mu?

Ertuğrul bey kardeşi Dündar bey'e hangi cezayı verecek? Yapımcı Mehmet bozdağ yeni sezonla ilgili hangi önemli bilgileri verdi?

Osman bey'in abisi savcı bey karakterini kim canlandıracak? Mehmet bozdağ'ın açıkladığı 'kumral abdal' karakterini kim canlandıracak?

Kuruluş Osman dizisi ne zaman başlayacak?

Yine çok önemli bilgilerin olduğu ve merak ettiğiniz birçok soruya cevap verdiğimiz videomuzu sonuna kadar izlemeyi unutmayın

Kuruluş Osman dizisi yoğun set çalışmalarına devam ederken, yaşanan yeni gelişmelerde izleyenleri heyecanlandırdı.

Daha önce dizinin ilk bölümlerinde büyük bir savaşın olacağını dile getirmiştik, çünkü Osman bey kulucahisar kalesini kazanarak Bizanslılar için stratejik bir konuma sahip olan bir bölgeye hakim oldu, bundan dolayı dizinin ilk bölümlerinde bizleri çok kanlı bir savaş bekliyor.


Peki bu savaşı kim kazanacak ve hangi taraflar bir araya gelecek?

İnegöl tekfuru nikola, Osman bey'in bu zaferine karşılık vermek için başka bir Bizans tekfuruyla anlaşma yapacak, böylece İnegöl tekfuru nikola, bir Bizans ittifakı kurarak Türk obalarına büyük bir zarar vermek için harekete geçecek.


peki kulucahisar kalesi aya nikola için neden bu kadar önemli?

Kulucahisar kalesi aslında İnegöl kalesini korumak için yapılmış bir savunma kalesi, bundan dolayı Osman bey bu kaleyi kazanarak Bizanslıların savunma yapmak için kullandığı kaleyi ortadan kaldırdı, bunun farkında olan Bizanslılar ise bu büyük tehlike yüzünden

kendi aralarında bir ittifak kuracak, peki Türkler bu ittifak karşısında ne yapacak?

Bildiğiniz gibi kuruluş osman dizisinde Türk düşmanlarıyla ilgili gizli bilgileri bilen tek bir topluluk vardı bu topluluk ise Türklerin derin gücü aksakallılardı.


Böylece Aya nikola'nın yapmış olduğu Bizans ittifakını öğrenen Cüneyt Arkın, Osman bey'i yanına çağırarak yaşanan bu gelişmelerden haberdar edecek, ve kendisine ilk görev olarak Türk obalarını Bizans düşmanlarına karşı bir araya getirmesini isteyecek.

Osman bey'in başarısını zaten takdir eden ve yanında olan Türk obaları ise Bizanslıların birlik olup kendilerine saldıracağını öğrenince Türklerde bir araya gelecek ve büyük savaşın yaşanması için artık bir sebep kalmayacak,bu savaşı kimin kazanacağı ise merak konusu ancak savaşın gece saatlerine kadar devam edeceği bekleniyor.


Ertuğrul bey'in geri dönmesinden sonra ise bizleri önemli hesaplaşmalar bekliyor, daha önce Ertuğrul bey'in diziye katılmasının zor olduğunu açıklamıştık çünkü bununla ilgili açıklamayı bizzat yapımcı Mehmet bozdağ yapmıştı, ancak karar değişti ve Ertuğrul bey karakterinin tekrardan dizide senaryosu yazıldı.

Peki Ertuğrul bey'in geri dönüşünde neler olacak?

Kayı obasına muhteşem bir giriş yaparak gelecek olan Ertuğrul bey, kardeşi Dündar'ın yaptıklarını öğrenince büyük bir hesaplaşma yaşanacak, Dündar bey ise abisi Ertuğrul bey'in sözlerine karşılık vermeyecek ve haksız olduğunu kabul edecek, böylece Ertuğrul bey'in Dündar bey hakkında vereceği karar veya cezanın ne olacağını ise merakla bekliyoruz.


Gelelim son günlerde çok sorduğunuz konulardan birine, bu konunun neden gündeme geldiğini aslında çok iyi biliyoruz, çünkü yapımcı Mehmet bozdağ yeni sezonla ilgili yapmış olduğu açıklamalarda bazı önemli bilgiler verdi, bu bilgiler arasında Aygül ve Göktuğ'un hikayesinden bahsetti ve hatta bu ikilinin hikayesi çok farklı bir yere gelecek dedi.


peki Göktuğ ve Aygül'ün dizide nasıl bir hikayesi olacak?

Öncelikle konuya göktuğ'dan başlamak istiyoruz, dizisinin ilk sezonundan itibaren bu karakterin diziden ayrılacağı konusunda herkes haber yaptı, ancak biz bu karakterin diziden ayrılmayacağını ısrarla dile getirdik ve ne kadar haklı olduğumuzu oyuncunun hala dizide devam etmesinden net bir şekilde anlıyoruz.


Göktuğ ve Aygül'ün dizide nasıl bir hikayesi olacağına geçmeden önce bu 2 karakterin dizideki öneminden biraz bahsetmek istiyoruz, dizinin yapımcıları bu 2 karaktere çok önem veriyor ve kuruluş osman dizisinde uzun süre devam etmeleri için kendilerine yeni senaryolar yazıyorlar, Özelikle göktuğ'un Osman bey'in çok önemli bir askeri olacağını

hep dile getirdik bu yüzden göktuğ'un dizide uzun bir süre devam edeceğini düşünüyoruz, bundan dolayı bu karaktere sürekli yeni senaryolar ve hikayeler yazılacak hatta göktuğ'un konur alp'ten sonra başka bir kardeşi veya ailesi varsa bununla ilgilide hikayeler görebiliriz.


Dizide bir diğer önem gösterilen karakter Aygül'ün ise yeni selcan hatun olması için büyük bir zemin hazırlanıyor, ve bu karakterinde uzun bir süre dizide devam etmesi bekleniyor, bütün bu konuları bir araya getirdiğimizde ise Aygül ve Göktuğ'un bir evlilik yaşaması süpriz olmayacaktır.

التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016