-->

Kuruluş Osman 28. Bölüm Fragmanı - Savcı Bey Geliyor!

Kuruluş Osman 28. Bölüm Fragmanı - Savcı Bey Geliyor! Son zamanlarda Diriliş Ertuğrul dizisinde olan fakat kuruluş Osman dizisinde olmayan karakterleri Izleyiciler meraklı araştırmaya başladılar.


Bu karakterlerden bir tanesi de Ertuğrul Bey'in oğlu Savcı Bey Bunun en büyük sebebi de, Dizinin başlamasından bu yana, 27 bölüm geçmesine rağmen Hiç gösterilmemesi, Hatta hiç bahsedilmemesi de Bizde çok merak edilen bu konuyu sizler için Araştırdık!


Savcı beye ne oldu? Ilk olarak tarihte Savcı Bey'in gerçek yaşam hikayesi nelerdir?

Savcı Bey'in dizideki akıbetine ne olduğunu bulmaya çalışalım.

Savcı Bey Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in abisidir.

Abisi gündüzbey kardeşi ise, Osman Bey ile birçok kazaya katılmış ve çok sayıda Başarı elde ederek babası Ertuğrul Bey'in Gözdesi de olmayı başarmıştır.

Savcı Bey, Çok zeki bir komutan olarak Osmanlı Devleti'nin teşkilat kurmasına çok yardımı olmuş, Ama Osmanlı'nın Devlet olduğunu görememiştir.

Osmanlı Devleti'nin Kurucusu Osman Bey'in abisi olan Savcı Bey, Oğuzların Bozok kolunun Kayı boyuna mensup Ertuğrul Gazi'nin üç oğlundan biridir. Savcı Bey'in doğum yeri, Tarihi hakkında Tarihi kaynaklarda kesin bir bilgi yok.


Ancak Savcı Bey Babası Ertuğrul Gazi'nin Silah arkadaşlarından Silah talimi gördü diyebiliriz.

Devrin silahlarını, Ustalıkla kullanmasını ata binmeyi ve savaş taktiklerini öğrendi.

Savcı Bey, Ilimi Ve bilime daha çok önem vermekteydi.

Babası Ertuğrul Gazi'nin vefatına kadar Küçük kardeşi Osman Gazi ile birlikte Kayı boyunun idaresinde Işlerinde yardımcı oldu.

Babasının vefatı ile Küçük kardeşi Osmangazi ile birlikte, Kayı boyuna 6 sene idarecilik yaptı.

Savcı Bey'in Anadolu'ya gelirken Selçuklu sultanına elçi olarak gönderilebilecek bir yaşta olması, Ertuğrul Gazi'nin Söğüt'te 50 yıl yaşadığı Savcı Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin Ölümünden sonra da 7 yıl daha yaşadı hesap edilirse Savcı beyin ölümünde 70 yaşını geçtiği görülür.

70 yaşın üzerinde Savaş alanlarında bulunması da onun Kahraman bir kişi olduğunun delilidir.

Nihayetinde, 1287 yılında Bizans Kuvvetleri ile yapılan Domaniç İkizce Savaşı'nda şehit olmuştur.

Yani bu durumda Ertuğrul ve Turgut bey gibi onun da Diziye dahil olması gerekmektedir.

Savcı Bey Babası Ertuğrul Bey ile Başkentte giderek hem ilim İrfan Ve Siyaset yönünden kendini Çok iyi bir şekilde geliştirip hem de babasına yardımcı olduğu bilinmektedir.


Yani Savcı Bey'in diziye dahil olması için babası Ertuğrul Bey'in Konya'dan dönmesi beklenmektedir.

Diziye dahil olması beklenilen Savcı Bey karakterini kimin canlandıracağı henüz bilinmemekle olup, Merak edilenler arasında O da yer almakdır.

Savcı Bey diziye ikinci sezonun başlamasıyla obasına katılacak, Ve dengeler değişiminde Osman Bey'e Yardımcı olacak.


التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016