-->

Kuruluş Osman 2. Sezon Fragmanı - 28. Bölüm Fragmanı
Kuruluş Osman 2. Sezon Fragmanı - 28. Bölüm Fragmanı Osman Bey, Osmanlı Devlet'ini kurduktan ve yaşlandıktan sonra yerine geçmesi için çocukları arasında bey seçimi yapması gerekiyordu.

Ve bu yüzden çocuklarını ve devlet büyüklerini çağırmış, yeni Bey olacak yani Osmanlı Devleti Hükümdar'ı olacak kişiyi belirlemek istemişti.

Lakin beylik seçiminde beklenmedik birşey oldu.

Toplam 7 oğlu 1 kızı olan Osman Bey'in Selçuklu Emiri Ömerabdulaziz Bey'in kızı Malhun Hatun'dan olan oğlu Orhan Bey ve Şeyh Edebalı kızı Bala Hatun'dan olan oğlu Alaaddin Bey'in oyları diğer kardeşlerine göre yüksekti lakin oyaları birbirleriyle neredeyse eşit çıkmıştı.

Durum böyle olunca oy sırası Orhan Bey'e geldiğinde Orhan Bey, Bey olması gereken kişinin Alaaddin Bey olması gerektiğini söylemiş kendi oyunu ona vermişti.

Bu durumda Osmanlı Devleti yeni Bey'i yani Hükümdar'ı Alaaddin Bey olacatı.

Lakin Alaaddin Bey ise oy sırası kendisine geldiğinde, Bey olması gereken kişinin Orhan Bey olduğu, babası Osman Bey'den sonra Hükümdar olarak Osmanlı Devlet'inin başına Orhan Bey'in geçmesi gerektiğini söyledi ve oyunu ona verdi.

Sonuç olarak adil bir oylama ile ve kardeşler arası sorunlar çıkmadan Osman Bey'den sonra yeni Bey Orhan Bey oldu.

Bu tarz bilgilendirici tarih videolarının gelmesini istiyorsanız videoyu beğenebilirsiniz.
التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016