-->

Kuruluş Osman 24. Bölüm 2. FragmanıKuruluş Osman 24. Bölüm 2. Fragmanı Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak? Fragmanda herkesin kaçırdığı o detay ne?

Osman Bey'in gözdağı ve daveti ile Geyhatu gerçekten Kayı Obasına, Osman Bey'in düğününe gelecek mi?

Osman Bey, Dündar Bey ve Bahadır Bey için, onların cezasını babam Ertuğrul Gazi verecek derken ne demek istedi?

Yoksa Ertuğrul Gazi diziye dahil mi olacak? Bahadır Bey'in gerçek yüzü ne? Yoksa Bahadır Bey buraya babası Dündar Bey'e destek olmak için değil de intikam almaya, onu öldürmeye mi geldi?

Her yeni bölümde Balgay'ın Göktuğ'a olan güveni yavaş yavaş sarsılıyor ve Göktuğ'dan şüphe duymaya başlıyor.

Peki Göktuğ'un akıbeti ne olacak? Yoksa gerçekten Balgay, durumun farkına varıp Göktuğ'u öldürecek mi?

Ve en önemli sorumuz, Osman Bey’in asıl büyük planı ne? Hem Geyhatu’yu hem de Balgay’ı aynı anda nasıl yenecek?

Bütün bu sorularımızın ve daha fazlasının cevabını birazdan öğreneceksiniz. Bildiğiniz üzere her hafta cuma günü kanalımda çekiliş yapıyor, canlı yayında sizlerin gözü önünde kazananlara ödüllerini veriyorum.

Çekilişe katılmanın tek şartı videoyu beğenip herhangi bir yorum yapmak. Aslında bu kadar basit. Ne kadar yorum yaparsanız da şansınızın bir o kadar artacağını da söyleyebilirim.

Şimdi analizimize geçelim iyi seyirler. Öncelikle fragmandaki herkesin kaçırdığı o detaya gelelim. Her ne kadar çoğu kişi boş fragman demiş olsa da fragmanda aslında birçok bilgi saklı.

Bunlardan asıl önemli olana geçmeden önce, fragmanda Osman Bey'in birçok güzel sözünü duyuyoruz ve bu sözler daha çok neslinin devamı ve çocukları ile alakalı.

Yani demem o ki her ne kadar Şifacı Elif Ana Bala Hatun'a, senin çocuğun olmayabilir, aldığın yara derindir dese de fragmanda Osman Bey o kadar büyük konuşuyor ki gelecek bölümlerde emin olun Bala Hatun'un da çocuğu olacaktır. Zaten tarihte de böyledir. Şimdi gelelim asıl önemli olaya.

Diriliş Ertuğrul izleyenler aslında şu an anlatacaklarımı çok iyi anlayacaktır lakin izlemeyenler veya unutanlar için kısaca özet geçeyim.

Bildiğiniz üzere dizilerde veya filmlerde olsun sıralı birçok senaryo vardır. Olay örgüsüne göre bu senaryolar ana karaktere, çevresindekilere göre değişiklik gösterir ve ana karakterin zor durumda olduğu birkaç bölümden sonra, en az 3-4 bölüm ana karakter rahata kavuşur.

Ve bu düzen aynı böyle devam eder. Yani özellikle Kuruluş Osman dizisi için yapımcı, senarist ve ekip de Diriliş Ertuğrul ile aynı olduğu için, şu an ana karakterimiz yani Osman Bey neredeyse nirvanada gibi.

Yani kendisinden üstün Sancak Bey’ini yendi. Emmisi Dündar Bey’i yendi ve ona doğru yolu gösterdi. Aynı zamanda Geyhatu’ya ve moğol komutanına, Sabutay’a göz dağı verdi.

Artık Kayı Obası’na da kendisini birkez daha kanıtladı. Üstüne üstlük bir de Şeyh Edebalı’nın kızı ile evlendi ve Ahiler ile Kayı Obası arasında kan bağı olmasına vesile oldu. Yakında da Kayı Obasında düğün toyu olacak.

Yani herşey çok güzel gidiyor. Lakin işte aslında bu güzellikte maalesef bir sorun olacak. Ve büyük ihtimalle de bu büyük olayı fragmandan nereden çıkardın diyorsunuzdur. Şimdi o sahneye gelelim.

Gördüğünüz üzere fragmanda ne güzel Osman Bey ve Bala Hatun geziyor, güzel güzel konuşma yapılıyor.

Lakin fragmanın sonunda her ne kadar birbirlerine güler yüzlü de olsalar, ayrılıyorlar. Yani demem o ki sanırım bu ayrılık onların başlarına çok büyük bela açacak.

Çünkü fragmanda sadece ikisinin olduğunu görüyoruz ve son konuşmadan sonra birbirlerinden ayrılıyorlar. Ya Bala Hatun ya da Osman Bey bu ayrılıktan sonra büyük ihtimalle sorun yaşayacaklar.

Yani düğün zamanı büyük ihtimalle Kayı Obasında sorunlar yaşanacak. Hatta bu olay büyük ihtimalle Geyhatu’nun gelişi ile akalı ya da Sungurtekin Bey sayesinde planları suya düşen Sofya, Yannis ile alakalı olacak.

Osman Bey'in gözdağı ve daveti ile Geyhatu gerçekten Kayı Obasına, Osman Bey'in düğününe
gelecek mi?

Aslında bu sorunun cevabını vermek çok zor. Çünkü her hafta yaptığımız analizlerin büyük çoğunluğu doğru çıkıyor ve

ben de aslında bu seriyi hata yaparak bozmak istemiyorum. Lakin Osman Bey’in gözdağı ile olsun, daveti ile olsun farketmez, Bala Hatun’un

ve Osman Bey’in düğün toyunda sorun çıkacağını ve bu sorunların Geyhatu ile alakalı olacağını düşünüyorum.

Yani sonuçta her gecenin bir gündüzü, her gündüzün de bir gecesi vardır. Yani Geyhatu Kayı Obasına gelmese bile onun emirleriyle Kayı Obası büyük sorunla karşılaşacaktır.

Şimdi gelelim ikinci sorumuza, Osman Bey, Dündar Bey ve Bahadır Bey için, onların cezasını babam Ertuğrul Gazi verecek derken ne demek istedi?

Yoksa Ertuğrul Gazi diziye dahil mi olacak? Şahsen ben ilk zamanlardan beri hala fikrimin arkasındayım.

Yani Ertuğrul Gazi’nin sezon finalinde diziye dahil olacağını düşünüyorum. Dahil olmasa bile hastalığı hakkında olsun, kendisi hakkında olsun sezon finalinde veya sezon finaline yakın Ertuğrul Gazi hakkında birçok bilgi edineceğiz.

Şimdi diğer sorumuza geçelim. Bahadır Bey'in gerçek yüzü ne? Yoksa Bahadır Bey buraya babası Dündar Bey'e destek olmak için değil de intikam almaya, onu öldürmeye mi geldi? Bundan 1 ay ka

التعليقاتإذا أعجبك محتوى مدونتنا نتمنى البقاء على تواصل دائم ، فقط قم بإدخال بريدك الإلكتروني للإشتراك في بريد المدونة السريع ليصلك جديد المدونة أولاً بأول ، كما يمكنك إرسال رساله بالضغط على الزر المجاور ...

إتصل بنا

جميع الحقوق محفوظة

I and my cat

2016